پروژه‌ها

 • 1360-1981

  شرکت صنعتی دفتر کل کالا در آلمان به عنوان مشاور فنی صنایع فولاد کشور از جمله پروژه فولاد خوزستان فعالیت خود را آغاز نمود .
  هم اکنون با بیش از چهار دهه تجربه و برخورداری از مهارت و دانش کارشناسان متخصص خود یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در صنایع فولاد و نورد کشور می‌باشد.
  مطالعات فنی و اقتصادی، برنامه‌ریزی، ساخت، کنترل و مدیریت پروژه‌ها، خدمات مهندسی، تدارکات تجهیزات، بازرسی فنی، نصب تجهیزات، مدیریت اجرا، نظارت عالی و کارگاهی، راه‌اندازی همراه با خدمات دوره تضمین و بهره‌برداری، طرح‌های صنعتی را با بالاترین حد استاندارد ارائه می‌نماید.
 • 1364-1985

  شرکت صنعتی دفتر کل کالا برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و پروژه‌های در دست اجرا، دفتر خود در ایران تاسیس نمود

  روند رو به رشد توسعه صنعتی کشور و لزوم حضور گسترده شرکت‌های توانمند و با تجربه داخلی در پیشبرد اهداف سند چشم انداز، موجب گردیده تا ما با پشتوانه تجارب عظیم و بسیار ارزشمندی که در طول سالیان متمادی بدست آورده‌ایم، به عنوان مجری، انجام پروژه‌های بزرگ صنعتی در زمینه‌های گوناگون را به صورت کلید در دست عملیاتی نماییم.

  این مهم از طریق سرمایه‌گذاری و تاسیس شرکت‌های وابسته داخلی با پشتیبانی شرکت‌های آلمانی، فعالیت گسترده و متنوع، ارائه خدمات مهندسی، تامین تجهیزات و نصب تجهیزات و عملیات ساخت با شرایط لازم برای پروژه‌های صنعتی را در داخل کشور حاصل شده است. با بهره از گواهینامه‌های 9001 و قرار گرفتن در بین شرکت‌های برتر ایران و امکان ارائه خدمات با کیفیت‌تری به مشتریان فراهم شده است.

 • 1374-1992

  شرکت صنعتی دفتر کل کالا DKKI، جهت رفع مشکلات فراوان صنایع فولاد کشور در تامین قطعات، به ویژه سیستم‌های اندازه‌گیری و ابزار دقیق که به طور کامل از خارج تامین می‌شد، پس از چهار سال برنامه‌ریزی به عنوان اولین و تنها تولید کننده در ایران و خاورمیانه تاسیس گردید. از تولیدات این شرکت می توان به انواع پروب‌های ترموکوپل، نمونه‌بردار، پروب اکسیژن، پروب هیدروژن، سابلانس، کربن کاپ و کلیه ملزومات و تجهیزات مربوطه و خدمات طراحی مهندسی سیستم‌های ابزار دقیق، برای صنایع فولاد و ریخته‌گری‌ها اشاره نمود. فعالیت تولیدی این شرکت با انتقال تکنولوژی از کشور آلمان آغاز شد و محصولات شرکت صنعتی دفتر کل کالا مطابق با استانداردهای بین المللی همچون DIN-IEC 584 تحت لیسانس شرکت‌های آلمانی تولید و عرضه آن را آغاز شد که باعث شکوفائی بیشتر دفتر صنعتی کل کالا گردید.
  شرکت صنعتی دفتر کل کالا مفتخر است اعلام نماید هم اکنون به عنوان تنها تولید کننده با سیستم تضمین کیفیت ISO 9001-2015 کلیه نیازهای صنایع فولاد کشور را تامین می‌نماید و محصولات خود را به اروپا، کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس نیز صادر می‌کند.
  بخش تحقیق و توسعه R&D از مهم‌ترین بخش‌های شرکت صنعتی دفتر کل کالا است که همواره سعی می‌کند با پیشرفت تکنولوژی نیازهای جدید صنایع فولاد را بررسی و محصولاتی مطابق نیازهای آنان، طراحی و اجرا نماید.
 • 1375

  با درخواست‌های روزافزون و نیاز به سیستم‌های اتوماسیون، خط تولید و افزایش تولید شرکت دفتر صنعتی کل کالا، کارگاه ساخت خود را با نام تجاری آرمان ساخت با هدف ساخت ماشین آلات تولیدی، اتوماسیون و تجهیزات تولیدی شرکت صنعتی دفتر کل کالا را تاسیس نمود.

  پس از تکمیل طرح‌های ایجاد توسعه DKKI تا پایان سال 1380، این مجموعه از سال 1381 جهت ارائه خدمات به مجموعه‌های صنعتی کشور و اتوماسیون خطوط تولید و تامین تجهیزات کارخانجات ذوب و ریخته‌گری، کارخانجات نورد و نیروگاه‌ها فعالیت خود را با همکاری شرکت‌های آلمانی توسعه داد.

  این کارگاه با بهره‌گیری از نیروهای مجرب و متخصص و دانش روز تاکنون موفق به انجام پروژه‌های متعدد صنعتی شده است. کادر طراحی مهندسی این کارگاه متشکل از فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک و متالوژی از دانشگاه‌های "صنعتی شریف" و "علم و صنعت" و دارای سابقه بیش از ده سال کار اجرایی در صنعت و اخذ گواهینامه‌های متعدد در خصوص دوره‌های اتوماسیون، هیدرولیک، پنوماتیک، کنترل پروژه و روش‌های تولید است.

  خلاصه‌ایی از پروژه‌های انجام شده و در دست ساخت با رعایت زمان اجرایی به شرح زیر می‌باشد:

  1- ساخت ماشین آلات خاص برای شرکت صنعتی دفتر کل کالا تنها تولید کننده ترموکوپل و نمونه بردار در ایران
  2- طراحی و ساخت دستگاه اتومات تزریق سیم مسی قطعه پلاستیکی
  3- طراحی و ساخت دستگاه اتومات خم و برش شیشه کوارتز
  4- طراحی و ساخت دستگاه اتومات پرس سنسور ترموکوپل در لوله مقوایی
  5- طراحی و ساخت دستگاه ویبره وکیوم سنسور ترموکوپل
  6- طراحی و ساخت دستگاه پیچش اتومات لوله مقوایی
  7- طراحی و ساخت دستگاه ساب رول‌های مقوا
  8- طراحی و ساخت دستگاه ساب رول‌های مقوا
  9- طراحی و ساخت دستگاه اتومات مونتاژ کاتریج نمونه بردارهای فروبری
  10- طراحی و ساخت دستگاه اتومات برش لوله مقوایی به سایزهای متفاوت
  11- طراحی و ساخت دستگاه سیم ردکن که توانایی عبور سیم پلاتین به قطر 0.05 م م را از داخل لوله شیشه کوارتز به قطر 1*3 دارد.

  با جلب اعتماد مشتریان و دریافت درخواست‌های طرح‌های توسعه و بازسازی شرکت‌های فولادی و نوردی این شرکت، تولید کلیه قطعات سخت‌افزاری همانند سرلنس، لوله‌های تولید کنتاکت بلوک، لوله‌های پروب‌های اکسیژن و غیره که هنوز هم تامین می‌نماید از طریق انتقال تکنولوژی از آلمان توسعه داده است.

  چند نمونه از پروژه‌های اجرایی این شرکت که برای صنایع دیگر در ایران انجام رسیده‌اند به شرح زیر است:

  1- طراحی و ساخت دو دستگاه میکسر کنستانتره روی برای شرکت روی سمنان به ظرفیت 20 متر مکعب
  2- ساخت و نصب صدها متر ویند و کانوایر انتقال گندم و آرد و ماشین آلات بو جاری و آسیابانی برای طرح توسعه کارخانه آرد ایران
  3- ساخت و نصب دستگاه اتوماتیک مونتاژ دریپرهای آبیاری قطره‌ای برای شرکت پلیران اتصال
  4- طراحی و ساخت تجهیزات پروژه خنک کن واحدهای فیات نیروگاه گازی ری برای شرکت ایمن سرو شامل:

  - تجهیزات تصفیه خانه آب مقطر

  -شش واحد پمپ استیشن فشار قوی

  -شش واحد کلتور و شبکه فشار قوی

  5- طراحی و ساخت و نصب تجهیزات پروژه خنک کن واحدهای گازی نیرو گاهی پتروشیمی ماهشهر برای شرکت ایمن سرو شامل:

  چهار واحد پمپ استیشن فشار قوی

  6- طراحی و ساخت و نصب تجهیزات پروژه خنک کن واحدهای گازی نیروگاه‌های قم-شهید رجایی و منتظر قائم برای شرکت ایمن سرو به ظرفیت 80 متر مکعب در ساعت
  7- شش واحد پمپ استیشن فشار قوی
  8- شش واحد کلکتور و شبکه استراکچر نصب هدرهای فشار قوی
  9- تجهیزات تصفیه خانه آب مقطر نیروگاه منتظر قائم
  10- بازسازی کامل گاردان قطر 285 خط نورد کارخانه فولاد آلیاژی ایران
  11- طراحی و ساخت سه عدد گاردان کامل و دو عدد کله‌گی گاردان قطر 285 با اندازه گوشواره 320 جهت خط نورد سرد کارخانه فولاد آلیاژی ایران
  12- طراحی و ساخت صلیبی گاردان در اندازه های متفاوت
  13- ساخت rotary joint سایز "2" جهت درب کوره‌های قوس کارخانه فولاد مبارکه
  14- ساخت دستگاه آنیلر سیم مسی جهت کارخانجات کابل‌سازی
  15- ساخت دستگاه اکسترودر روکش PVC عایق کابل
  16- ساخت چرخ‌های 630 مربوط به جرثقیل 300 تن شرکت فیروزا به تعداد 50 عدد
  17- ساخت ترومل وینچ 20 تن به تعداد 100 عدد شرکت فیروزا
  18- طراحی و ساخت کوپلینگ‌های دنده‌ای gear coupling
  19- دستگاه پانچ نمونه‌بردار جهت آنالیز گازها فولاد اسفراین
  20- ساخت مجموعه لنس‌های تزریق اکسیژن
  21- ساخت رابط چهار سیمه لنس اتومات به تعداد 6 عدد جهت استفاده در فولاد آلیاژی ایران و فولاد اسفراین
  22- اسپیندل قطر 620 میلیمتر به طول 4160 میلیمتر جهت انتقال قدرت خط نورد تیر آهن گروه ملی فولاد ایران
  23- طراحی دو عدد گاردان قطر 350 میلیمتر به طول دو متر از نوع با قابلیت جابجائی زیاد جهت خط نورد گروه ملی فولاد ایران کارخانه میل گرد کوثر
  24- طراحی صلیبی گاردان اندازه 450 میلیمتر به تعداد چهار عدد جهت گروه ملی فولاد ایران
  25- طراحی و ساخت دو عدد لنس اتومات ترموکوپل و نمونه‌بردار جهت بخش متالورژی ثانویه کارخانه فولاد مبارکه ایران
  26- طراحی و ساخت هشت عدد لنس اتومات جهت پروب ترموکوپل و نمونه‌بردار جهت بخش کوره‌های کارخانه فولاد مبارکه ایران
  27- طراحی لنس اتومات جهت پروب ترموکوپل و نمونه‌بردار جهت بخش کنورتور ذوب آهن اصفهان (ساخت پروژه دردست بررسی)
  28- بازسازی کامل سه عدد گاردان قطر یک متری خط نورد فولاد اکسین اهواز
  29- ساخت دستگاه پیچش لوله مقوای از نوع موازی با ظرفیت تولید 20 لوله در دقیقه به طول 2 متر

 • 1388

  شرکت ترموفناوارن ایران TFPI، تولید کننده ترموکوپل‌های الکتریکی برای کلیه صنایع فولاد، نورد ، آلومینیوم، مس و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی صنایع عملیات حرارتی و نیروگاه‌ها و صنایع هوایی و ... آغاز فعالیت نموده است.

  هم اکنون افتخار داریم که تامین کننده مشتریان ذیل می‌باشیم:

  - صنایع هوا فضا وزارت دفاع

  - فولاد مبارکه

  - فولاد اهواز

  و مشتریان دیگری در بخش نورد، آلومینیوم، مس و صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع عملیات حرارتی و نیروگاه‌ها

 • 1392

  Connex ایران: طراح و سازنده کوره‌های قوس الکتریکی از کشور آلمان که طراحی‌ها و ساخت این گونه کوره‌ها را برای شرکت‌های معتبری همچون SMS ،Siemens ،VAI، Danieli و ... انجام می‌دهد.

  با عقد قرارداد لیسانس و همکاری متقابل با این شرکت، کارخانه تولیدی تاسیس شد تا کلیه قطعات مورد نیاز کوره‌های قوس الکتریکی، برای انتقال برق فشار قوی از ترانس تا الکترود گرافیتی با همکاری CONNEX این شرکت در ایران ساخته شود و تاکنون نیز تولیدات این شرکت برای کارخانجات فولادسازی مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد ویان، هرمزگان ، نطنز و ... نصب شده است، که عمده این تولیدات، کابل‌های فشار قوی آبگردان، فلکسیبل و لوله‌های باس بار مسی و غیره بوده است. این تجهیزات به عنوان قطعات یدکی کوره‌های قوس الکتریکی ساخته و تحویل داده شده است .