پروژه ها

 • 1360-1981

  شرکت صنعتی دفتر کل کالا در آلمان به عنوان مشاور فنی صنایع فولاد کشور از جمله پروژه فولاد خوزستان فعالیت خود را آغاز نمود .
  هم اکنون با بیش از چهار دهه تجربه و برخورداری از مهارت و دانش کارشناسان متخصص خود یکی از موفق ترین شرکتها در صنایع فولاد و نورد کشور میباشد.
  مطالعات فنی و اقتصادی، برنامه ریزی، ساخت، کنترل و مدیریت پروژه ها، خدمات مهندسی، تدارکات تجهیزات، بازرسی فنی، نصب تجهیزات، مدیریت اجرا، نظارت عالی و کارگاهی، راه اندازی همراه با خدمات دوره تضمین و بهره برداری، طرح های صنعتی را با بالاترین حد استاندارد ارائه مینماید.
 • 1364-1985

  شرکت دفتر کل کالا برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و پروژه های در دست اجرا دفتر خود در ایران را تاسیس نمود.

  روند رو به رشد توسعه صنعتی کشور و لزوم حضور گسترده شرکت های توانمند و با تجربه داخلی در پیشبرد اهداف سند چشم انداز موجب گردیده تا ما با پشتوانه تجارب عظیم و بسیار ارزشمندی که در طول سالیان متمادی بدست آورده ایم به عنوان انجام پروژه های بزرگ صنعتی در زمینه های گوناگون را بصورت کلید در دست عملیاتی نماییم.

  از طریق سرمایه گذاری و تاسیس شرکت های وابسته داخلی با پشتیبانی شرکت های آلمانی فعالیت گسترده و متنوع، ارائه خدمات مهندسی، تامین تجهیزات و نصب تجهیزات و عملیات ساخت با شرایط لازم برای پروژه های صنعتی را درداخل کشور فراهم و دارا بودن گواهینامه های 9001 و قرار گرفتن در بین شرکت های برتر ایران و امکان ارائه خدمات با کیفیت تری به مشتریان فراهم نموده است.

 • 1374-1992

  شرکت صنعتی دفتر کل کالا DKKI جهت رفع مشکلات فراوان صنایع فولاد کشور در تامین قطعات به ویژه سیستم های اندازه گیری و ابزار دقیق که بطور کامل از خارج تامین می شد پس از چهار سال برنامه ریزی به عنوان اولین و تنها تولید کننده در ایران و خاورمیانه، برای انواع پروب های ترموکوپل ، نمونه بردار ، پروب اکسیژن ، پروب هیدروژن , سابلانس ، کربن کاپ و کلیه ملزومات و تجهیزات مربوطه و خدمات طراحی مهندسی سیستم های ابزار دقیق، برای صنایع فولاد و ریخته گری ها فعالیت تولیدی خود را با انتقال تکنولوژی از کشور آلمان آغاز نمود و محصولات شرکت صنعتی دفتر کل کالا مطابق با استاندارد های بین المللی همچون DIN-IEC 584 تحت لیسانس شرکت های آلمانی تولید و عرضه آنرا آغاز نمود و باعث شکوفائی بیشتر DKKI گردید.
  شرکت صنعتی دفتر کل کالا مفتخر است اعلام نماید هم اکنون به عنوان تنها تولید کننده با سیستم تضمین کیفیت ISO 9001-2000 کلیه نیازهای صنایع فولاد کشور را تامین مینماید و محصولات خود را به اروپا ، کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس نیز صادر می کند.
  بخش تحقیق و توسعه D&R از مهمترین بخش های شرکت صنعتی دفتر کل کالا است که همواره سعی میکند با پیشرفت تکنولوژی نیازهای جدید صنایع فولاد را بررسی و محصولاتی مطابق نیازهای آنان طراحی و اجرا می نماید.
 • 1375

  با درخواست های روزافزون و نیاز به سیستم های اتوماسیون خط تولید، کارگاه ساخت خودرا با نام تجاری آرمان ساخت با هدف ساخت ماشین آلات تولیدی، اتوماسیون و تجهیزات تولیدی شرکت صنعتی دفتر کل کالا را تاسیس نمود.

  پس از تکمیل طرح های ایجاد توسعه DKKI تا پایان سال 1380 ، این مجموعه از سال 1381 جهت ارائه خدمات به مجموعه های صنعتی کشور و اتوماسیون خطوط تولید و تامین تجهیزات کارخانجات ذوب و ریخته گری، کارخانجات نورد و نیروگاه ها فعالیت خود را با همکاری شرکت های آلمانی توسعه داد.

  این کارگاه با بهره گیری از نیروهای مجرب و متخصص و دانش روز تاکنون موفق به انجام پروژه های متعدد صنعتی شده است . کادر طراحی مهندسی این کارگاه متشکل از فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک و متالوژی از دانشگاه های صنعتی شریف و علم و صنعت و دارای سابقه بیش از ده سال کار اجرایی در صنعت و اخذ گواهینامه های متعدد در خصوص دوره های اتوماسیون، هیدرولیک، پنوماتیک، کنترل پروژه و روش های تولید است.

  خلاصه ایی از پروژه های انجام شده و در دست ساخت با رعایت زمان اجرایی به شرح زیر می باشد:

  ساخت ماشین آلات خاص برای شرکت صنعتی دفتر کل کالا تنها تولید کننده ترموکوپل و نمونه بردار در ایران

  1-طراحی و ساخت دستگاه اتومات تزریق سیم مسی قطعه پلاستیکی
  2-طراحی و ساخت دستگاه اتومات خم و برش شیشه کوارتز
  3-طراحی و ساخت دستگاه اتومات پرس سنسور ترموکوپل در لوله مقوایی
  4-طراحی و ساخت دستگاه ویبره وکیوم سنسور ترموکوپل
  5-طراحی و ساخت دستگاه پیچش اتومات لوله مقوایی
  6-طراحی و ساخت دستگاه ساب رولهای مقوا
  6-طراحی و ساخت دستگاه ساب رولهای مقوا
  7-طراحی و ساخت دستگاه اتومات مونتاژ کاتریج نمونه بردارهای فروبری
  8-طراحی و ساخت دستگاه اتومات برش لوله مقوایی به سایزهای متفاوت
  9-طراحی و ساخت دستگاه سیم رد کن که توانایی عبور سیم پلاتین به قطر 0.05 م م را از داخل لوله شیشه کوارتز به قطر 1*3 دارد .

  با جلب اعتماد مشتریان و دریافت درخواست های طرح های توسعه و باز سازی شرکت های فولادی و نوردی این شرکت، تولید کلیه قطعات سخت افزاری همانند سرلنس ، لوله های تولید کنتاکت بلوک ، لوله های پروب های اکسیژن و غیره که هنوز هم تامین می نماید از طریق انتقال تکنولوژی از آلمان توسعه داده است .

  پروژه های اجرایی این شرکت که برای صنایع دیگر در ایران انجام رسیده اند را به عنوان مثال نام برد:

  1-طراحی و ساخت دو دستگاه میکسر کنستانتره روی برای شرکت روی سمنان به ظرفیت 20 متر مکعب
  2-ساخت و نصب صدها متر ویند و کانوایر انتقال گندم و آرد و ماشین آلات بو جاری و آسیابانی برای طرح توسعه کارخانه آرد ایران
  3-ساخت و نصب دستگاه اتوماتیک مونتاژ دریپرهای آبیاری قطره ایی برای شرکت پلیران اتصال
  4-طراحی و ساخت تجهیزات پروژه خنک کن واحد های فیات نیرو گاه گازی ری برای شرکت ایمن سرو شامل :

  - تجهیزات تصفیه خانه آب مقطر

  -شش واحد پمپ استیشن فشار قوی

  -شش واحد کلتور و شبکه فشار قوی

  8- طراحی و ساخت و نصب تجهیزات پروژه خنک کن واحدهای گازی نیرو گاهی پتروشیمی ماهشهر برای شرکت ایمن سرو شامل :

  چهار واحد پمپ استیشن فشار قوی

  10-طراحی و ساخت و نصب تجهیزات پروژه خنک کن واحد های گازی نیروگاههای قم-شهید رجایی و منظر قائم برای شرکت ایمن سرو به ظرفیت 80 متر مکعب در ساعت
  11-شش واحد پمپ استیشن فشار قوی
  12-شش واحد کلکتور و شبکه استراکچر نصب هدرهای فشار قوی
  13-تجهیزات تصفیه خانه آب مقطر نیرو گاه منظر قائم
  14-بازسازی کامل گاردان قطر 285 خط نورد کارخانه فولاد آلیاژی ایران
  15- طراحی و ساخت سه عدد گاردان کامل و دو عدد کلگی گاردان قطر 285 با اندازه گوشواره 320 جهت خط نورد سرد کارخانه فولاد آلیاژی ایران
  16-طراحی و ساخت صلیبی گاردان در اندازه های متفاوت
  17- ساخت rotary joint سایز "2 جهت درب کوره های قوس کارخانه فولاد مبارکه
  18-ساخت دستگاه آنیلر سیم مسی جهت کارخانجات کابل سازی
  19- ساخت دستگاه اکسترودر روکش PVC عایق کابل
  20- ساخت چرخهای 630 مربوط به جرثقیل 300 تن شرکت فیروزا به تعداد 50 عدد
  21-ساخت ترومل وینچ 20 تن به تعداد 100 عدد شرکت فیروزا
  22-طراحی و ساخت کوپلینگهای دنده ای gear coupling
  23-دستگاه پانچ نمونه بردار جهت آنالیز گاز ها فولاد اسفراین
  24-ساخت مجموعه لنسهای تزریق اکسیژن
  25-ساخت رابط چهار سیمه لنس اتومات به تعداد 6 عدد جهت استفاده در فولاد آلیاژی ایران و فولاد اسفراین
  26-اسپیندل قطر 620 میلیمتر به طول 4160 میلیمتر جهت انتقال قدرت خط نورد تیر آهن گروه ملی فولاد ایران
  27-طراحی دو عدد گاردان قطر 350 میلمتر به طول دو متر از نوع با قابلیت جابجائی زیاد جهت خط نورد گروه ملی فولاد ایران کارخانه میل گرد کوثر
  28- طراحی صلیبی گاردان اندازه 450 میلیمتر به تعداد چهار عدد جهت گروه ملی فولاد ایران
  29- طراحی و ساخت دو عدد لنس اتومات ترموکوپل و نمونه بردار جهت بخش متالورژی ثانویه کارخانه فولاد مبارکه ایران
  30-طراحی و ساخت هشت عدد لنس اتومات جهت پروب ترموکوپل و نمونه بردار جهت بخش کوره های کارخانه فولاد مبارکه ایران
  31-طراحی لنس اتومات جهت پروب ترموکوپل و نمونه بردار جهت بخش کنورتور ذوب آهن اصفهان ( ساخت پروژه دردست بررسی )
  32- باز سازی کامل سه عدد گاردن قطر یوک 1 متری خط نورد فولاد اکسین اهواز
  33- ساخت دستگاه پیچش لوله مقوای از نوع موازی با ظرفیت تولید 20 لوله در دقیقه به طول 2 متر

 • 1388

  تاسیس شرکت ترموفناوارن TFPI را که تولید کننده ترموکوپل های الکتریکی برای کلیه صنایع فولاد ، نورد ، آلومینیوم ، مس و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی صنایع عملیات حرارتی و نیروگاه ها و صنایع هوایی و ... آغاز فعالیت نموده است .

  هم اکنون افتخار داریم که تامین کننده مشتریان ذیل میباشیم:

  - صنایع هوا فضا وزارت دفاع

  - فولاد مبارکه

  - فولاد اهواز

  و مشتریان دیگری در بخش نورد، آلومینیوم، مس و صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع عملیات حرارتی و و مشتریان دیگری در بخش نورد، آلومینیوم، مس و صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع عملیات حرارتی و نیروگاه ها

 • 1392

  Connex ایران : طراح و سازنده کوره های قوس الکتریکی از کشور آلمان که طراحی ها و ساخت این گونه کوره ها را برای شرکت های معتبری همچون SMS ، Siemens،VAI ، دانیلی و ... انجام می دهد .

  با عقد قرارداد لیسانس و همکاری متقابل با این شرکت کارخانه تولیدی تاسیس تا کلیه قطعات مورد نیاز کوره های قوس الکتریکی ، برای انتقال برق فشار قوی از ترانس تا الکترود گرافیتی با همکاری این شرکت در ایران ساخته شود و تاکنون نیز تولیدات این شرکت برای کارخانجات فولاد سازی مبارکه ، فولاد خوزستان ، فولاد ویان ، هرمزگان ، نطنز و ... که عمده این تولیدات کابل های فشار قوی آبگردان ، فلکسیبل و لوله های باس بار مسی و غیره بوده است و به عنوان قطعات یدکی کوره های قوس الکتریکی ساخته و تحویل داده شده است .