درباره ماتاریخچه شرکت صنعتی دفتر کل کالا

 

شرکت صنعتی دفتر کل کالا از سال 1372 به عنوان تنها تولید کننده غلاف های ترموکوپل و تجهیزات اندازه گیری دما تحت لیسانس شرکت MINKON آلمان کار خود را آغاز نمود و پس از گذشت 22 سال به عنوان اولین و تنها سازنده در داخل ایران در میان تولید کنندگان بزرگ فولاد و صنایع ریخته گری شناخته شده است.

شرکت دفتر كل كالا در سال 1360 (1981) اولین بار به عنوان مشاورفني و تامین کننده تجهیزات صنايع فولاد کشور از جمله پروژه فولاد خوزستان، در آلمان فعالیت خود را آغاز كرد. و در سال 1364(1985) شرکت دفتر كل كالا با راه اندازی پروژه های مختلف فولاد و نیاز کشور جهت تامین تجهیزات و همین طور انتقال تکنولوژی به داخل کشور به عنوان مشاورفني و تامین کننده تجهیزات این صنايع و ارائه خدمات پس از فروش و نزدیکی به مشتریان مهمترین دلیل تاسیس دفتر خود در ایران شد.

در سال 1371(1992) شرکت صنعتی دفتر کل کالا (a member of MINCO group): مشکلات فراوان صنایع فولاد کشور در تامین قطعات به ویژه سیستم های اندازه گیری و ابزار دقیق که بطور کامل از خارج تامین می شد ، پس از چهار سال برنامه ریزی به عنوان اولين و تنها تولید کننده در ايران و منطقه، برای انواع پروب های مصرفی در صنایع فولاد و ریخته گری ها ترموکوپل، نمونه بردار، پروب اکسیژن، سابلانس ، کربن کاپ و ترموکوپل های الکتریکی برای کلیه صنایع بهمراه ملزومات و تجهیزات مربوطه و خدمات طراحي مهندسي سيستمهاي ابزار دقيق، فعالیت تولیدی خود را با انتقال تکنولوژی از کشور آلمان آغاز نمود.

محصولات شرکت صنعتی دفتر کل کالا در بخش صنایع فولاد و ریخته گری، مطابق با استانداردهای بین المللی همچون DIN-IEC 584 و تحت لیسانس دو شرکتDeutsche UELCO Electronic GmbH و GmbH MINKON Sampler Technik، و در بخش صنایع نفت و گاز، پالایشگاه، شیمی، پتروشیمی، سیمان، شیشه، کاشی و سرامیک، مواد غذائی و ... تحت لیسانس شرکت Guenther GmbH-Temperaturmesstechnik تولید و عرضه می شود.

شرکت صنعتی دفتر كل كالا مفتخر است اعلام نماید هم اکنون بعنوان تنها تولید کننده با سیستم تضمين كيفيت ISO 9001-2000 کلیه نیاز های صنایع کشور را تامین نموده و محصولات خود را به اروپا، کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس صادر می کند. بخش تحقیق و توسعه R&D از مهمترین بخشهای شرکت صنعتی دفتر کل کالا است که همواره سعی می کند با پیشرفت تکنولوژی نیازهای جدید صنایع را بررسی و محصولاتی مطابق نیازهای آنان طراحی و جهت عرضه تولید نماید.

نظرات مشتریان