تاریخچه شرکت صنعتی دفتر کل کالا

 

شرکت صنعتی دفتر کل کالا از سال 1372 به عنوان تنها تولید کننده غلاف‌های ترموکوپل و تجهیزات اندازه‌گیری دما تحت لیسانس شرکت MINKON آلمان کار خود را آغاز نمود و تا به امروز به عنوان اولین و تنها سازنده در داخل ایران در میان تولید کنندگان بزرگ فولاد و صنایع ریخته گری شناخته شده است.

شرکت صنعتی دفتر كل كالا در سال 1360 (1981) اولین بار به عنوان مشاور فنی و تامین کننده تجهیزات صنايع فولاد کشور از جمله پروژه فولاد خوزستان، در آلمان فعالیت خود را آغاز كرد و در سال 1364 (1985) شرکت صنعتی دفتر كل كالا با راه‌اندازی پروژه‌های مختلف فولاد و نیاز کشور جهت تامین تجهیزات و همین طور انتقال تکنولوژی به داخل کشور به عنوان مشاور فنی و تامین کننده تجهیزات این صنايع و ارائه خدمات پس از فروش و نزدیکی به مشتریان مهمترین دلیل تاسیس دفتر خود در ایران شد.

در سال 1371 (1992) شرکت صنعتی دفتر کل کالا (a member of MINCO group) مشکلات فراوان صنایع فولاد کشور در تامین قطعات به ویژه سیستم‌های اندازه‌گیری و ابزار دقیق که بطور کامل از خارج تامین می‌شد، پس از چهار سال برنامه‌ریزی به عنوان اولين و تنها تولید کننده در ايران و منطقه، برای انواع پروب‌های مصرفی در صنایع فولاد و ریخته‌گری‌ها ترموکوپل، نمونه بردار، پروب اکسیژن، سابلانس، کربن کاپ و ترموکوپل‌های الکتریکی برای کلیه صنایع به همراه ملزومات و تجهیزات مربوطه و خدمات طراحی مهندسی سيستم‌های ابزار دقيق، فعالیت تولیدی خود را با انتقال تکنولوژی از کشور آلمان آغاز نمود.

محصولات شرکت صنعتی دفتر کل کالا در بخش صنایع فولاد و ریخته‌گری، مطابق با استانداردهای بین المللی همچون DIN-IEC 584 و تحت لیسانس دو شرکت Deutsche UELCO Electronic GmbH و GmbH MINKON Sampler Technik در بخش صنایع نفت و گاز، پالایشگاه، شیمی، پتروشیمی، سیمان، شیشه، کاشی و سرامیک، مواد غذایی و ..... تحت لیسانس شرکت Guenther GmbH-Temperaturmesstechnik تولید و عرضه می‌شود.

شرکت صنعتی دفتر كل كالا مفتخر است اعلام نماید هم اکنون به عنوان تنها تولید کننده با سیستم تضمين كيفيت ISO 9001-2000 کلیه نیاز‌های صنایع کشور را تامین نموده و محصولات خود را به اروپا، کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس صادر می‌کند. بخش تحقیق و توسعه از مهمترین بخش‌های شرکت صنعتی دفتر کل کالا است که همواره سعی می‌کند با پیشرفت تکنولوژی نیازهای جدید صنایع را بررسی و محصولاتی مطابق نیازهای آنان طراحی و جهت عرضه تولید نماید.

نظرات مشتریان