افتتاح خط تولید کابل فشار قوی آبگرد با تکنولوژی CONNEX آلمان

سیزدهمین نمایشگاه ایران متافو ۹۵
23 نوامبر 2016
گزارش تولید کابل‌های فشار قوی آبگرد
23 نوامبر 2016
نمایش همه
افتتاح خط تولید کابل فشار قوی آبگرد با تکنولوژی CONNEX آلمان

خط تولید کابل‌های فشارقوی آبگرد مورد استفاده درکوره‌های قوس با تکنولوژی شرکت connex آلمان درمحل شرکت دفترصنعتی کل کالا و با حضورمدیرعامل و کارشناسان شرکت کونکس و نیز نمایندگان کارخانه‌های بزرگ تولید کننده فولاد از جمله شرکت فولاد مبارکه بطور رسمی افتتاح شد.

news-04-1

مهندس منوچهر صالحی، مدیر عامل شرکت دفتر صنعتی کل کالا درگفتگو با ماهنامه تخصصی پردازش با اعلام این که این شرکت همواره به دنبال تکنولوژی است زیرا اعتقاد دارد که تکنولوژی ماندگاراست و ایجاد اشتغال و افزایش راندمان و کارایی را در پی دارد، گفتند: همه ما باید سعی کنیم تا همگام با طرح جامع فولاد (تولید ۵۶ میلیون تن) در همه بخش‌ها از ورود تکنولوژی برای تحقق این هدف مهم استقبال کنیم.

امروز کشور ما، با وجود واحدهایی نظیر شرکت دفتر صنعتی کل کالا، قادر به تولید ابزار دقیق و نمونه‌گیرهای دما، اکسیژن و هیدروژن آنلاین و… طراحی مهندسی سیستم‌های لازم برای پروژه‌های جدید تولید فولادهای کیفی و ساختمانی می‌باشد، بنابراین در دیگر بخش‌ها نیز باید به همین گونه مذاب در صنایع پائین دستی این صنعت مادر حرکت کرد.

وی با اعلام این که کشور ما هنوز بعد از سال‌ها تجربه، تجهیزات کوره قوس الکتریکی از خارج وارد می‌کند، گفتند: همه باید با واردات تکنولوژی درصدد تولید کیفی محصول باشیم تا صنعت فولاد کشور رشد کند، لذا درهمین راستا، شرکت دفترصنعتی کل کالا نیز از شرکت connex دعوت به همکاری کرد که در نهایت امروز شاهد افتتاح خط تولید کابل‌های یاد شده، که یکی از پرمصرف ترین قطعات مورد نیاز کوره‌هاست باشیم. به گفته ایشان، با تولید این کابل ها کشور از واردات آن کاملا بی نیاز خواهد شد، ضمن آنکه با تولید این کابل‌ها که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، صورت می‌گیرد، ضمن حفظ و صرفه جویی انرژی، افزایش طول عمر و نمایش افزایش راندمان تولید و کاهش توقفات را در پی خواهد داشت.

news-04-2

مهندس صالحی با بیان اینکه به دلیل آشنا نبودن مصرف کننده با کیفیت کابل‌ها، خسارات بسیارزیادی به خطوط تولید وارد می‌شود اظهارداشتند: با تولید کابل‌های فشارقوی آبگرد درشرکت دفتر صنعتی کل کالا، ضمن استانداردسازی صنایع وارائه تضمین و خدمات پس از فروش، همچنین برای تعمیرات کابل‌ها نیاز مشتریان نیز مرتفع و حلقه بومی‌سازی گام مهمی به سمت تولید ساخت کل کوره قوس الکتریکی در داخل برداشته می‌شود. ایشان از برنامه‌ریزی برای صادرات این محصول به کشورهای خاورمیانه از جمله ترکیه، مصر، عربستان و… خبردادند و در خصوص نحوه تولید کابل‌ها نیز گفتند: طراحی، مهندسی و ساخت کلیه قطعات برق فشارقوی کوره‌ها و فازها و پدهای نگه دارنده الکترود توسط شرکت کونکس و ساخت قطعات مسی و اتصالات مسی توسط شرکت دفتر صنعتی کل کالا (DKKI) قدم به قدم صورت می گیرد، تا بتوانیم کوره‌های قوس الکتریکی را با هر حجمی طراحی و در داخل تولید نمائیم.

news-04-3

به گفته ایشان، تکنولوژی جوش مس به سایرفلزات، تکنولوژی خاصی است که در کشور وجود ندارد و ما با این کار آن را بدست آورده‌ایم.

مدیرعامل شرکت دفتر صنعتی کل کالا تاکید کردند که در حال حاضر در کشور آلمان نیز شرکت‌های بزرگ همانند SMS و زیمنس و ABB هم طراحی و ساخت این کوره‌های قوس را به کونکس واگذار می‌کنند و در ایران هم ما نماینده انحصاری آن هستیم و امروز نیز با شراکت و همکاری کونکس خط فوق به بهره‌برداری رسیده است.

مهندس صالحی افزودند: درحال حاضر فقط در صنایع فولاد ۵۲۶ کابل نصب و مورد استفاده قرارگرفته که باید طبق روشهای MIS هردو سال یکبار تعویض شوند گرچه نیمی از آنها معمولاٌ تعویض و تعمیر می شوند اما ما توان تولید ۶۰۰ کابل را داریم. این در حالی است که شرکت دفتر صنعتی کل کالا واحد تعمیرات نیز پیش‌بینی کرده واقدام به تعمیرات نیز می‌کند.

وی با اعلام این که در فازهای بعد نیز تولید ۶۰۰ کابل پیش‌بینی شده، افزودند: در فاز دوم و با ورود سایر کارخانجات فولادی به مدار تولید، میزان تولید کابل سالانه ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

مهندس صالحی، وجود منابع غنی مس و تولید آن در کشور و وجود صنایع کابل‌سازی متعدد و پیشرفته را از جمله مزایای تولید کابل‌های آبگرد در ایران دانست و اظهار امیدواری کرد که تولید کنندگان ورق‌های کابل‌های مسی همسو با تکنولوژی و استانداردهای بالا تولید شوند.

news-04-4

به گفته او، ۸۵ درصد وزن کابل‌های آبگرد را مس تشکیل می‌دهد، به همین دلیل با کاهش هزینه حمل و هزینه‌های گمرکی، قیمت تمام شده به نسبت به مشابه خارجی خود و با تکنولوژی مشابه حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد کمتر است.

ایشان اظهار امیدواری کردند با اختصاص ۳۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی ۲ دماوند و تامین فضای کافی برای ساخت دیگر قطعات مس مورد استفاده در کوره‌ها، امکان بهره‌برداری از پتانسیل‌های بیشتر شرکت فراهم شود.

ایشان افزودند: میانگین قیمت هر کابل ۱۰ هزاریورو است و این پروژه صرفه‌جویی ارزی بالای ۱۰ میلیون یورویی دارد، گرچه نکته مهم از نظر ما انتقال تکنولوژی است و بنظر می‌رسد که مشتری نیز باید به دنبال کیفیت و ارائه خدمات درکوتاه‌ترین زمان ممکن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.